Soustředění Sportovní Gymnastika Spartak SÚ


Co se děje na soustředení

Sobota

Dojeli jsme všichni v pohodě. Nikoho jsme cestou neztratili. Zorientovali se v tělocvičně, trošku pocvičili. Pochutnali si na řízečcích od maminek. A před spaním si trochu zatancovali. Podivili se, jak jsou Břendovi rychlí na vzkazníku. Popřáli jsme stále mladé p. Kašíkové k výročí. A už se těšíme na zítřek. Využijeme posledního sluníčka a zajdeme na koupaliště.

 • Fotografie z tohoto dne

 • Neděle

  Po ranním budíčku – v 8:00 hod, jsme vyběhli pod dohledem nejstarších gymnastek na rozcvičku. Následoval nezbytný úklid spacáků – to abychom měli kde cvičit, povinná hygiena, snídaně a v 9 hod nástup v tělocvičně k zahájení sportovního dopoledne. Po těch prázdninách jsme trošku „zatuhlí“ – tedy většina, ale cvičili jsme s vervou. Po dobrém obědě (kuřátko s bramborem) jsme ani nestihli polední klid, protože jsme se rozhodli, že využijeme - podle meteorologů poslední letní den, k návštěvě plaveckého bazénu. Jenom velký kluci ještě stihli sehrát svoji skupinu ve stolním tenise. Po velkých a vyrovnaných bojích zvítězil nakonec Matouš Nývlt, 2.místo vybojoval Viktor Cibulka a 3.skončil František Vaněček.
  Koupání jsme si užili a ještě nám Jirka kázal krásy města Plzně.


 • Fotografie z tohoto dne
 • Pondělí

  Nám vlastně déšť vůbec nevadil, protože jsme pilně trénovali a závodili schovaní pod střechou sokolovny. Dopolední trénink zahájil opět vedoucí soustředění pan J.Včelák. Na řadu už přišli i první „trestanci“, kteří se museli za svoji nepořádnost vykoupit u skřítka „Pořádníčka, Řekli jsme si celodenní program a rozešli jsme se pod vedením našich trenérů na jednotlivá stanoviště. Po dobrém obědě (bramborová kaše a uzené maso) následoval nezbytný odpočinek. A pak nastalo zápolení v netradičních disciplínách – „Boj o kostičky“, Ragby a na uklidnění jsme hledali a malovali zvířátka – vše pod kontrolou přísných rozhodčích. Po svačině nás čekal odpolední trénink, výborná večeře (rizoto), vyhlášení výsledků a odměny vítězům. Vítěze stolního tenisu v nejstarší kategorii jsme už znali z neděle, ale prostřední a nejmladší kategorie byla pro nás překvapením. A tak si pro čokoládové medaile přišli: 1.Matěj Šmíd, 2.Jan Houska a 3. Vojta Prokop. A nejmladší žáčci: 1.Michal Šmíd, 2. Krištof Mrázek a 3. Pepa Lutovský. Děvčata hrát nechtěla a tak se jen smutně dívala, jak hoši mlsají!

 • Fotografie z tohoto dne • Úterý

  Dnešní program byl skoro stejný. Dopolední trénink, oběd (rajská s knedlíkem), polední klid – konečně se povedlo, že naši nejmladší sportovci usnuli jako mimina. Protože se počasí umoudřilo, mohli jsme jít na hřiště hned vedle sokolovny, kde jsme hráli vybíjenou, skákali do dálky, přes švihadlo a házeli na cíl. Po svačině byl opět trénink, večeře, vyhlášení výsledků dnešních sportovních klání a večer proběhla oblíbená soutěž dvojic – dívka+chlapec. Do večerní uzávěrky nebyly známy výsledky.

 • Fotografie z tohoto dne

 • Středa

  Utíká to jako voda – už jsme v polovině soustředění. Dopoledne jsme opět pilně trénovali a odpoledne? To byla paráda. Trenéři vymysleli, že se za odměnu podíváme do místní ZOO a Dinoparku. A tak jsme po obědě vyrazili na náměstí, odkud nás „mikrovláček“ dovezl do krásné zoologické zahrady, kde to bylo moc hezké a my jsme užili příjemné chvilky. Zpátky se většina z nás vracela pěšky a už jsme se moc těšili na večeři – mimochodem byla vynikající – bramborová kaše a skvělé květákové karbanátky pana Švejdy! Trošku nás to všechno zmohlo a vlastně nám nevadilo, že už nebylo žádné sportování, ale jenom vyhlášení výsledků včerejšího zápolení dvojic. Jen pro informaci na 1. místě: Kristýna+Pepča, 2. místo Aneta+Dan, 3. místo Bára+Krištof. Pochvalu si zasloužíme ale všichni, protože jsme se moc snažili a bylo to bezva! • Fotografie z tohoto dne

 • Čtvrtek

  Utíká to utíká, už jen 2 dny a budeme doma – někteří - (zejména malí kluci a nejmladší děvčata) se už těší moc a moc. Ale jsme stateční a tak i dnes jsme pilně trénovali, odpoledne jsme se trošku při soutěžích snažili něco pobrat z míčové techniky a podívali se po okolí. Přečetli si vzkazy. Je příjemné, že na nás doma myslíte. A ve 21.00 jsme se zavrtali do pelíšků.

 • Fotografie z tohoto dne • Pátek

  A je konec.Poslední trénink,cesta za pokladem, diskotéka,noční ukázka odvahy, slzičky radosti, že jedeme k maminkám a tatínkům, slzčky smutku, že zítra opuštíme Plzeň. Takový byl dnešní den.
 • Fotografie z tohoto dne

 • Sobota


  A je tu opravdu konec.Doobědvali jsme , uklidíme a poběžíme na vlak,který jede z Plzně v 16.03. Pokud všechno dobře dopadne, tak jsme v Táboře v 18.50. • Fotografie z tohoto dne