Historie školy

Historie Z├íkladn├ş ┼íkola Husova 1570 je sou─Ź├íst├ş vzd─Ťl├ívac├şho syst├ęmu ┼íkol na Maredov─Ť vrchu. Postupn├ę budov├ín├ş tohoto komplexu ve 20. a 30. letech vytvo┼Öilo p┼Öedpoklady pro budouc├ş ├║sp─Ť┼ín├Ż rozvoj modern├şch forem vzd─Ťl├ín├ş.

┼ákola na Maredov─Ť vrchu

M─Ťsto T├íbor investovalo 5┬ámili├│n┼» ─Źeskoslovensk├Żch korun proto, aby v┬ároce 1933┬ábyla slavnostn─Ť zah├íjena v├Żuka na Obecn├ę a m─Ť┼í┼ąansk├ę ┼íkole na Maredov─Ť vrchu, kter├í se od po─Ź├ítku hl├ísila k┬áMasarykov├Żm ide├íl┼»m. V┬á├║sp─Ť┼ín├ę tradici modern├şho pojet├ş vzd─Ťl├ín├ş a v┬ásouladu s┬ápot┼Öebami spole─Źnosti byla v┬áprvn├ş ┼íkoln├ş budov─Ť v┬ároce 1964┬ázah├íjena v├Żuka dle osnov ┼íkol s┬ároz┼í├ş┼Öenou v├Żukou jazyk┼». V┬álednu roku 2005┬ábyl cel├Ż komplex 3.z├íkladn├ş ┼íkoly T├íbor a 4.┬áz├íkladn├ş ┼íkoly T├íbor spojen do jednoho celku . B─Ťhem sv├ę dlouholet├ę tradice si ┼íkola vybudovala v├Żznamn├ę a osobit├ę postaven├ş v┬áhistorii ┼íkolstv├ş t├íborsk├ęho regionu. I┬ádnes pokra─Źuje v┬át├ęto koncepci.

Na na┼í├ş ┼íkole nad├íle trv├í v├Żuka 4┬ásv─Ťtov├Żch jazyk┼»┬áÔÇô anglick├ęho, francouzsk├ęho, n─Ťmeck├ęho i┬árusk├ęho. V┬á1.┬áa 2.┬át┼Ö├şd─Ť je ciz├ş jazyk vyu─Źov├ín jako nepovinn├Ż. Od t┼Öet├ş t┼Ö├şdy se st├ív├í pro z├íjemce povinn├Żm p┼Öedm─Ťtem. Od 6.┬áro─Źn├şku je vyb├şr├ína v├Żuka 2.┬ápovinn├ęho jazyka v┬ározsahu 3┬áhodin┬át├Żdn─Ť.

┼Ż├íci maj├ş p┼Ö├şstup do dvou po─Ź├şta─Źov├Żch u─Źeben,speci├íln├şch u─Źeben fyziky a chemie. B─Ťhem v├Żuky se ┼ż├íci pr┼»b─Ť┼żn─Ť ├║─Źastn├ş sout─Ť┼ż├ş nejen v┬áokresn├şch, region├íln├şch, ale i┬ácelost├ítn├şch sout─Ť┼ż├şch. Z├írove┼ł maj├ş mo┼żnost n├ív┼ít─Ťvy Velk├ę Brit├ínie, N─Ťmecka a Rakouska, aby z├şskali praktick├ę jazykov├ę zku┼íenosti.Tradic├ş se ji┼ż staly pravideln├ę kv─Ťtnov├ę pozn├ívac├ş z├íjezdy do It├ílie spojen├ę s┬án─Ťkolikadenn├şm pobytem u┬ámo┼Öe. ┼ákola m├í akreditaci Informa─Źn├şho centra a ┼íkolic├şho st┼Öediska M┼áMT. P┼Öi ┼íkole pracuje ┼íkoln├ş sportovn├ş odd├şl SK Mare─Ć├ík zalo┼żen├Ż u─Źiteli┬áTV.

Zveme srde─Źn─Ť v┼íechny rodi─Źe ┼ż├ík┼», kte┼Ö├ş maj├ş z├íjem o┬ástudium na na┼í├ş ┼íkole, aby se p┼Öi┼íli osobn─Ť informovat do 1.┬ábudovy v┬áHusov─Ť ulici, p┼Ö├şpadn─Ť se kontaktovali na telefonnn├şm ─Ź├şsle 381┬á200┬á401. R├ídi V├ís sezn├ím├şme p┼Öi osobn├ş n├ív┼ít─Ťv─Ť s┬ána┼í├ş┬á┼íkolou

Jaroslav Novák (22.9.2008 12:51)